met bouwweb vind je meer!


 

 

11 oktober 2006

NEN Regelsysteem

Slimme regelsystemen voor woning en gebouw

Het energieverbruik in woningen en gebouwen stond centraal tijdens de drukbezochte InstallatieVakbeurs die de afgelopen maand in Hardenberg werd gehouden. Een keur aan intelligente en geïntegreerde installatietechniek werd daar getoond, met als doel het energieverbruik in woningen en gebouwen zo veel mogelijk te verlagen.

Niet alleen het energieverbruik in woningen en gebouwen moet omlaag. Ook moet per 1 januari 2007 worden voldaan aan de extra eisen die het Garantie Instituut Woningbouw (GIW) gaat stellen aan installaties in nieuwe woningen die onder zijn garantie worden verkocht.

Na de vakbeurs VSK begin dit jaar liet ook de InstallatieVakbeurs nadrukkelijk zien dat in de installatiewereld veel aandacht uitgaat naar de aangescherpte EPC van 0,8 en de eisen die het GIW stelt per 1 januari 2007. De GIW-eisen komen erop neer dat nieuwe woningen 's winters comfortabel warm en 's zomers koel genoeg te houden zijn. En dat er voldoende kan worden geventileerd zonder al te veel verlies van energie en comfort.

Deze op het oog tegengestelde eisen blijken de toepassing van innovatieve installatietechniek te stimuleren. Niet alleen in de nieuwbouw van woningen, maar ook in de bestaande bouw en de utiliteit.

meer info: NEN

 

 

 

 

*** Naar Nieuwsarchief ***

Nieuws

Uw bericht op bouwweb ?

Aanmelden


Bouwindex

..... en meer

 


AEC info bouwinformatie

 

 

 

 

 

Glasbok - transport van glas

 

 

 

verwijzing op Bouwweb - 25 euro

 

 

 

BouwWeb - de oudste bouwsite van Nederland ('95)
(e) info@bouwweb.nl
copyright © 1995-2012 bouwweb